Autor: John Legend

Titul: All Of Me

John Roger Stephens, spíše známý jako John Legend, je americký zpěvák, textař a herec, který obdržel devět cen Grammy. Jeho debutové album Get Lifted, které vyšlo v roce 2004 se stalo platinovým. Je upsán pod společností GOOD Music, kterou založil rapper a hudební producent Kanye West, s kterým často spolupracuje.

Dětství a mládí
Narodil se roku 1978 ve městě Springfield, stát Ohio do rodiny nižší společenské vrstvy. Během dětství byl svou matkou vyučován doma. Od čtyř let bral lekce hraní na piano a od sedmi let zpíval v kostelním pěveckém sboru. V roce 1988 se jeho rodiče rozvedli, z čeho se jeho matka zhroutila. V dvanácti nastoupil na springfieldskou North High School, kterou o čtyři roky později úspěšně zakončil. Poté nastoupil na University of Pennsylvania, kde studoval angličtinu a afro-americkou literaturu. Během univerzitních studií byl členem spolku Sphinx Senior Society. Vystudoval v roce 1999. Později pracoval v managementu firmy Boston Consulting Group.

Hudební kariéra

Počátky (1996-2003)
Na univerzitě vedl jazz-popovou a cappella skupinu nazvanou Counterparts. Se skupinou získali věhlas a dobré kritiky po přezpívání písně “One of Us” od Joan Osborne, kterou vydali na svém univerzitním albě Housekeeping. Ve stejné době byl představen zpěvačce Lauryn Hill, která ho nechala hrát na piano ve své skladbě “Everything is Everything” z alba The Miseducation of Lauryn Hill (1998).

Po vystudování univerzity pokračoval ve své hudbě. Vystupoval ve Philadelphii, New Yorku a Bostonu. Během své rané kariéry nahrál dvě nezávislá alba. První bylo pouhé demo, avšak druhé Live at Jimmy’s Uptown (2001) začal prodávat na svých vystoupeních a posílat do nahrávacích společností. Roku 2001 byl představen Kanye Westovi, který ho poté často najímal na zpívání refrénů či jen jako vokál. Roku 2003 spolupracoval jako “uncredited” zpěvák na písních “You Don’t Know My Name” od Alicia Keys, “Encore” a “Lucifer” od rappera Jay-Z či “This Way” od skupiny Dilated People.

Get Lifted (2004-2005)
V roce 2004 získal nahrávací smlouvu u právě vzniklého labelu Kanyeho Westa GOOD Music, kde začal používat umělecké jméno John Legend. V únoru 2004 spolupracoval zatím stále jako “uncredited” zpěvák na písni “Never Let Me Down” z Westova debutu The College Dropout.

V prosinci poté vydal své debutové album Get Lifted, na kterém pracoval od roku 2001. Album se umístilo na čtvrté příčce žebříčku Billboard 200 s 116 000 prodanými kusy v první týden prodeje v USA. Celkem se v USA prodalo dva miliony kusů alba, avšak získalo “jen” certifikaci platinová deska. Celosvětově se alba prodalo přes tři miliony kusů. V hitparádách zabodovaly singly “Used to Love U” a především “Ordinary People”. Na albu hostovali rappeři Kanye West a Snoop Dogg. Za toto album získal dvě ceny Grammy.

Od roku 2005 byl již přizváván k plným autorským spolupracím. Hostoval například v písních “Faithful” a “They Say” od rappera Common, “Like That” od skupiny The Black Eyed Peas, a také si zazpíval duet s legendárním zpěvákem Rayem Charlesem na písni “Touch”.

Once Again (2006-2007)
V říjnu 2006 bylo vydáno jeho druhé studiové album nazvané Once Again. Umístilo se na třetí příčce žebříčku Billboard 200. Alba se v USA prodalo okolo 1,2 milionu kusů, celosvětově poté 2,5 milionu. Jediným úspěšnějším singlem byla píseň “Save Room”, která se umístila na 61. příčce žebříčku Billboard Hot 100. Na albu hostovala zpěvačka Mary J. Blige.

Také hostoval na písních “Do U Wanna Ride” rappera Jay-Z, “King

Nalezeno 4 notových záznamů k tomuto titulu

arrow přidáno pozn.: formát stránek úprava kvalita
Kolousek82 PDF 1 flétna 1*
vrbavrba PDF 7 piano 5*
eric PDF 5 piano 5*
asvecova PDF 1 piano 5*
Rssnabídky not

Nalezeno 6 poptávek po notách vybrané skladby

arrow přidáno pozn.:
evzenhouzvicka Notový zápis pro klavír. Děkuju.
Anii108
margitku
adkoweb Ahojte, prosil by som niekoho o noty na tuto skladbu. Sklamal…
natka353 Moc prosím, potřebuji je na koncert.
nikiki moc bych ty noty potřebovala, tak kdyby jste je někdo…
Rsspoptávky not